Νέα

Πρώτος αγώνας κυπέλλου με τον Άρη Θεσσαλονίκης και κάλεσμα στους φιλάθλους

Πανέτοιμη η Κ-16 Ποδοσφαίρου των κοριτσιών της Ανατολής Ιωαννίνων για την αναμέτρηση με την αντίστοιχη του Άρη Θεσσαλονίκης την ερχόμενη Κυριακή 08-03-2020, στις 15:00, στο Δ.Α.Κ. Τριανδρίας.

Ο Χάρης Πανταζής θα έχει στη δύναμή του 13 αθλήτριες, τέσσερις 15χρονες, πέντε 13χρονες, τέσσερις 12χρονες και καμία 16χρονη!

Την έλλειψη μεγαλύτερων αθλητριών την αντισταθμίζει η ετοιμότητα των υπαρχουσών αθλητριών που σχεδόν στο σύνολό τους αποτελούν τον κορμό της ομάδας Γυναικών της Ανατολής και έχουν πλήρεις αγωνιστικές παραστάσεις στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής.

Η Κ-16 του Άρη από την πλευρά της συμμετέχει στο πρωτάθλημα υποδομών κοριτσιών Κ16 των ΕΠΣ Μακεδονίας-Χαλκιδικής. Αρκετές αθλήτριες δε, συμμετέχουν κανονικά στις προπονήσεις και στις αποστολές της ομάδας Γυναικών του Άρη που είναι δεύτερη στη βαθμολογία στο πρωτάθλημα της Ά Εθνικής.

Ο αγώνας θα διεξαχθεί με συνθέσεις 11×11, σε δυο ημίχρονα των 40 λεπτών, ενώ επιτρέπονται μέχρι 5 αλλαγές.

Οι αθλήτριες των Ιωαννίνων απευθύνουν πρόσκληση στους Γιαννιώτες της Θεσσαλονίκης να έρθουν στο Γήπεδο της Τριανδρίας και να ενισχύσουν την προσπάθειά τους απέναντι σε έναν πολύ δυνατό αντίπαλο.

Ο επαναληπτικός αγώνας θα διεξαχθεί στα Ιωάννινα σε ημερομηνία που θα συμφωνηθεί μεταξύ των δυο ομάδων.

Η αποστολή του Α.Ο. Ανατολής Ιωαννίνων: Αθαναϊλίδου Μαρία (2005), Δασκάλου Αιμιλία (2005), Καλαμπακιώτη Σοφία (2006), Καϊτατζή Μόνικα (2006), Κωστούλα Αναστασία (2006), Κωστούλα Μαριλένα (2007), Λιώλη Ναταλία (2006), Μπολιεράκη Ελένη (2005), Παΐλα Μάρθα (2007), Πάνου Χριστίνα (2005), Σπηλιά Αντιγόνη (2007), Τσαπραλή Ζωή (2008), Τσαρή Αθηνά (2006).

Διαιτητές της αναμέτρησης: Μιχαλούδης Παναγιώτης και Κούρας Ιωάννης και Μαυροπούλου Ελευθερία της Ε.Π.Σ. Χαλκιδικής.

Όλες οι αναμετρήσεις της 1ης αγωνιστικής του Κυπέλου Ελλάδας Γυναικών Κ-16 την Κυριακή 08-03-2020 στις 15:00:

  • 1ος όμιλος – 1η Αγωνιστική
    • Ποντιακός Αλεξανδρούπολης – Βασίλισσα Θράκης (Γήπεδο Παλαγιάς)
    • Δόξα Δράμας 2016 – Καβάλα 86 (Γήπεδο Αδριανής Δράμας)
  • 2ος όμιλος – 1η Αγωνιστική
    • A.O. Λέοντες Θεσσαλονίκης – Καστοριάς Γ.Π.Ο. (Γήπεδο Δημοτικό Ευκαρπίας)
    • Άρης Θεσσαλονίκης – Α.Ο. Ανατολής (Γήπεδο Δημοτικό Τριανδρίας)
    • Αετοί Θεσσαλονίκης – Μέντεκας Καλαμαριάς (Γήπεδο Ηλιούπολης)
  • 3ος όμιλος – 1η Αγωνιστική
    • Νέες Τρικάλων – ΑΕΛ 64 (Γήπεδο Ελευθεροχωρίου)
    • Ακαδημία Ελπίδες Καρδίτσας 94 – Βόλος 2004 (Γήπεδο Δημοτικό Καρδίτσας)
  • 4ος όμιλος – 1η Αγωνιστική
    • Αγία Παρασκευή – Λεοντικός Κηφισιάς (Γήπεδο Αγίας Παρασκευής)
    • Κωακός Φιλίνος – Τριαντών Ιαλυσού (Γήπεδο Νέο Ανταγόρα)
  • 5ος όμιλος – 1η Αγωνιστική
    • (Εθνικός ΟΦΠΦ – Βριλησσίων Α.Ο. σε άλλη ημερομηνία)
    • Βασίλισσα Νότου – Νέες Εργοτέλη (Γήπεδο Κουτσουρά)
  • 6ος όμιλος – 1η Αγωνιστική
    • Νέες Ατρομήτου – Πήγασος Θριασίου (Γήπεδο Χωράφας)
    • Ολυμπιάδα Υμηττού – Αθηναϊκή Αγίου Δημητρίου (Γήπεδο Δημοτικό Υμηττού)
    • Ακαδημία Δόξα 98 – Ίκαρος Πετρωτού (Γήπεδο Μαχαιρίδου)